Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

18 zabaw na Halloween dla dzieci - Jak zorganizować upiorną imprezę dla najmłodszych?

2023-09-08
18 zabaw na Halloween dla dzieci - Jak zorganizować upiorną imprezę dla najmłodszych?

Halloween to święto, które zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają za jego kreatywność, zabawę i odrobinę upiorności. Jeśli planujesz zorganizować imprezę na Halloween dla swoich maluchów i ich przyjaciół, ale nie jesteś pewien, jakie zabawy przygotować, to ten poradnik jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz 18 pomysłów na zabawy na Halloween dla dzieci, które sprawią, że twoja upiorna impreza będzie niezapomniana.

Czym jest Halloween i kiedy je obchodzimy?

Halloween, znane również jako All Hallows' Eve, to święto obchodzone każdego roku 31 października. Wywodzi się z starożytnych celtyckich festiwalów, zwłaszcza Samhain, który był obchodzony na koniec sezonu żniw, jako czas, kiedy granice między światem żywych a umarłych zacierały się.

Wraz z upływem czasu, Halloween ewoluowało, łącząc tradycje z różnych kultur i religii. W wielu krajach, zwłaszcza na Zachodzie, Halloween stało się świętem pełnym radości, gdzie dzieci przebierają się za swoje ulubione postacie, odwiedzają domy w poszukiwaniu słodyczy (tzw. "trick or treat"), a dorośli organizują tematyczne imprezy. Pomimo upiornych dekoracji i kostiumów, Halloween to przede wszystkim czas dobrej zabawy i kreatywności.

Dlaczego dzieci uwielbiają Halloween?

Halloween to wyjątkowe święto, które dzieci uwielbiają przede wszystkim za możliwość przebierania się za ulubione postacie. To jedyny dzień w roku, kiedy mogą stać się superbohaterami, księżniczkami, duchami lub potworami. Kostiumy to dla nich prawdziwa magia, która pozwala na chwilę przenieść się w inny, fantastyczny świat.

Halloween to także czas pełen emocji. Jest trochę strasznie, ale przede wszystkim bardzo ekscytująco. Dzieci uwielbiają dekoracje, które przypominają im o upiornym charakterze święta, zabawy, które dostarczają im niezapomnianych wrażeń, a także specjalne przekąski, które tylko na Halloween mogą zjeść.

Jak zorganizować upiorną imprezę na Halloween dla dzieci?

Organizowanie imprezy na Halloween dla dzieci nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wszystko zależy od odpowiedniego planowania i przygotowania. Najważniejsze to zapewnić dużo zabaw dla dzieci na Halloween, stworzyć upiorne dekoracje, przygotować smaczne przekąski i oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie.

Impreza na Halloween dla dzieci to doskonała okazja do wyrażenia swojej kreatywności. Wykorzystaj ofertę na ozdoby na Halloween, które pomogą Ci stworzyć upiorną atmosferę. Pamiętaj o strojach dla dzieci, które powinny być zarówno kreatywne, jak i bezpieczne.

18 zabaw na Halloween dla dzieci

 1. Wydrążenie dyni: Klasyczna zabawa, która pozwala dzieciom wyrazić swoją kreatywność. Mogą stworzyć różne wzory i twarze, a potem umieścić świeczkę w środku, żeby dodać upiorności.
 2. Malowanie twarzy: Możesz zatrudnić profesjonalistę lub zrobić to samodzielnie. Dzieci będą mogły wybrać swoje ulubione postacie i cieszyć się upiornymi kreacjami.
 3. Konkurs na najlepszy strój: Dzieci uwielbiają konkursy, a Halloween to świetna okazja do zorganizowania konkursu na najlepszy strój.
 4. Upiorna sztafeta: Zorganizuj sztafetę, w której dzieci będą musiały przebiec przez przeszkody związane z Halloween, na przykład przechodząc przez "pajęczą sieć" wykonaną z włókien.
 5. Szukanie słodyczy: Ukryj słodycze po całym domu lub ogrodzie i pozwól dzieciom na ich poszukiwanie.
 6. Zgadnij co to?: Zasłoń oczy dzieciom, po czym pozwól im dotknąć różnych "upiornych" rzeczy (na przykład obierki od pomidorów jako "skóry", ugotowane makaron jako "robaki"), a następnie niech zgadną, co to jest.
 7. Upiorny teatrzyk: Zorganizuj teatrzyk, w którym dzieci będą mogły zaprezentować swoje umiejętności aktorskie.
 8. Rzut dynią: Ustaw kilka koszy na różnych odległościach i pozwól dzieciom rzucić małymi dyniami lub piłkami.
 9. Tworzenie upiornych dekoracji: Przygotuj materiały i pozwól dzieciom stworzyć własne dekoracje na Halloween.
 10. Upiorny bal: Włącz muzykę i zorganizuj bal dla małych potworów.
 11. Czarodziejskie eksperymenty: Przygotuj proste i bezpieczne eksperymenty, które zafascynują dzieci.
 12. Cukierkowy deszcz: Wypełnij piniatę słodyczami, a następnie pozwól dzieciom rozbijać ją na kawałki.
 13. Upiorna twister: Zmodyfikuj klasyczną grę w twistera, dodając do niej elementy halloweenowe.
 14. Czarodziejski karaoke: Przygotuj playlistę z piosenkami związane z Halloween i zorganizuj karaoke.
 15. Zgadnij ilość słodyczy: Wypełnij słoik różnymi słodyczami, a potem pozwól dzieciom zgadywać, ile ich jest.
 16. Wyścigi mumii: Podziel dzieci na zespoły i pozwól im owijać się nawzajem papierem toaletowym, żeby wyglądać jak mumie.
 17. Straszydła z balonów: Daj dzieciom balony i markery, a następnie pozwól im tworzyć własne straszydła.
 18. Cień potwora: Włącz projektor i pozwól dzieciom tworzyć na ścianie cienie różnych potworów.

Te zabawy na Halloween dla dzieci na pewno zapewnią wiele radości i emocji. Pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, a potem dobra zabawa. Życzymy udanej imprezy na Halloween!

pixel